Více než stovka nízkoprahových klubů po celé republice se v těchto dnech otevře i pro širokou veřejnost.

  Týden nízkoprahových klubů se uskuteční ve dnech 19.-23. září 2022.

  Cílem akce je seznámit návštěvníky s fungováním a významem této sociální služby. Letošní ročník se zaměří i na přiblížení dopadů chudoby na životy dětí a na projevy uprchlické krize v nízkoprahových klubech.

  Rodiče, zástupci samospráv, pedagogičtí pracovníci i potenciální klienti mají v uvedených dnech možnost nahlédnout do provozu těchto zařízení a seznámit se s jejich nabídkou, chodem a celkovým přínosem v místě, kde fungují.

  Pokud byste měli zájem navštívit některý z nízkoprahových klubů ve vašem regionu, zúčastnit se připraveného programu, nebo mluvit s jeho mladými klienty nebo pracovníky, podívejte se na celý program Týdne nízkoprahových klubů.

  „Chceme veřejnosti více přiblížit, jak vypadá život dnešních teenagerů, jejichž rodiče se potýkají s chudobou a životem v existenční nejistotě. Zároveň přiblížíme i to, jak se dnes v České republice žije mladým lidem, kteří museli kvůli válce opustit svůj domov a ten dočasný našli v některém z českých měst,“ uvádí ve zprávě k Týdnu nízkoprahových klubů ředitelka České asociace streetwork Martina Zikmundová.

  Úplný program Týdne nízkoprahových klubů 2022 – podívejte se, jaké akce se budou konat ve vašem kraji 

  Zde naleznete podrobný program Týdne nízkoprahových klubů 2022 (akce jsou v něm rozděleny podle jednotlivých krajů):
  https://www.streetwork.cz/archiv/clanky/detail/3785/co-chystaji-nizkoprahy-v-ramci-tydne-nizkoprahovych-klubu-2022