Veletrh  s názvem  Volný čas není nuda představil začátkem září na Vysočině rekordních sedmdesát tři dětských organizací.

  Zájem byl rekordní

  Ve všech pěti okresních městech Vysočiny proběhl na začátku září již desátý ročník veletrhu Volný čas není nuda.
  “Zaznamenali jsme zvýšený zájem organizací i veřejnosti,” říká Jan Burda – předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina – a dodává: “Jsem přesvědčen, že to způsobeno tím, že všechny kroužky, oddíly a kluby zase mohou normálně fungovat. Rodiče tak chtějí najít vhodné využití volného času pro své děti.”

  Pravidelné využití volného času je důležité

  Cílem veletrhu je ukázat rodičům a dětem širokou škálu možností, jak trávit volný čas. Děti si mohli vyzkoušet nejrůznější aktivity a zároveň se rovnou mohli zeptat představitelů jednotlivých organizací na podrobnosti. Smyslem je rodičům usnadnit rozhodování a především jim ukázat, že jejich děti mohou trávit volný čas smysluplně. Pro výchovu dětí je důležité, aby navštěvovali nějakou pravidelnou zájmovou aktivitu. Spolu s rodinou a školou je to neoddělitelná součást výchovy.

   

  Mapa spolků

  Pokud jste neměli možnost se veletrhu zúčastnit, můžete se podívat na mapu dětských organizací na Vysočině, kde najdete více než stovku spolků. Můžete se tak podívat, které organizace máte ve svém okolí.

  Na fotogalerii ze všech akcí se můžete podívat zde.

  Autor