Do 31. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos žáci základních a středních škol nominovali celkem 72 pedagogů. Je to o 7 přihlášek více než v minulém ročníku.

  Potěšitelné je, že oblíbení učitelé jsou ve všech krajích ČR. Už poněkolikáté v počtu nominovaných zvítězila Praha – celkem 11 přihlášek. Jen o jednu přihlášku méně přišlo z kraje Středočeského a Olomouckého. Pouze 1 přihláška přišla z kraje Karlovarského a Pardubického. Z celkového počtu nominovaných je 50 učitelek. Žáci základních škol do Zlatého Ámose poslali celkem 53 přihlášek, žáci středních škol 19.

  V lednu a únoru budou už tradičně probíhat regionální kola. V nich musí žáci před porotou nominaci své paní učitelky nebo svého pana učitele obhájit. „Nominace do Zlatého Ámose je největším uznáním, kterého se učitelkám a učitelům může dostat. Zvítězili u nejpřísnější poroty – u svých žáků. Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos navrženi,“ vysvětluje ředitel ankety Slávek Hrzal.

  Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, proběhne 11. března v Senátu PČR. Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční v pátek 22. března. Kromě Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování na webu dětského kanálu ČT také Ámos sympaťák. Speciální cenu předá ČT edu a zlatý partner ankety Fly United.

  Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v sobotu 23. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze. Více informací o průběhu ankety a o Kantorském bále je na www.zlatyamos.cz a na facebooku.

  DTA

  Autoři