VUS Ondráš (ilustrační foto archiv Folklorního sdružení ČR)K místům, kde se shromažďují podpisy pod petici za zachování Vojenského uměleckého souboru Ondráš, přibylo 30. června 2008 odpoledne i Staroměstské náměstí v Praze. „Nepotřebný“ VUS Ondráš, který jinak účinkuje jen na „večírcích pro vyšší důstojníky“ tam totiž představil svůj um v rámci Dne ozbrojených sil. Konkrétně šlo o hodinový program Veselé dovednosti – představení malých skupin. Vystoupení Ondráše přijali shromáždění diváci s velkým nadšením.

    Posádkové velitelství Praha obdrželo u příležitosti Dne ozbrojených sil od památníku Terezín pamětní stuhu. Byla pověšena vedle stuhy od ČRDM, kterou zástupci Rady předali Posádkovému velitelství Praha v květnu 2006 při zahájení Bambiriády.Součástí armádního svátku byl i nezapomenutelný koncert; k hudbě patřila vojenská exhibice jednotky čestných stráží Armády České republiky, ozbrojených sil Maďarska a Polska. Hrála Posádková hudba Praha, která zde pokřtila své nové cédéčko, jehož kmotrem se stal známý umělec Jiří Suchý. Vojenská paráda se konala za účasti náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Vlastimila Picka; akci každoročně pořádá Posádkové velitelství Praha ve spolupráci s magistrátem hlavního města.
    Posádkové velitelství Praha obdrželo na Staroměstském náměstí u příležitosti Dne ozbrojených sil od památníku Terezín za vzornou spolupráci pamětní stuhu. Byla pověšena vedle stuhy od České rady dětí a mládeže (ČRDM) (ČRDM), kterou zástupci ČRDM předali Posádkovému velitelství Praha za dlouholetou spolupráci v květnu 2006 při zahájení Bambiriády.

    FoSKe dni 30. 6. 2008 podepsaly petici Zachraňte Ondráš! za první čtyři dny 4000 lidí. Téhož dne, kdy Ondráš vystoupil na armádním svátku v centru Prahy, bylo otevřeno další podpisové místo ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. O víkendu mohou zájemci k petici připojit svůj podpis na Mezinárodním folklorním festivalu Vsetínský krpec, ale určitě také i na dalších místech.