Kniha, kterou sepsali vedoucí tomíckého oddílu Zlaté šípy z Valašského Meziříčí, obsahuje podrobné návody na pět táborových her, díky nimž můžete sobě i dětem připravit nezapomenutelné prázdniny.

  Knížka chce inspirovat i ulehčit práci vedoucích, je plná praktických rad a podrobných návodů k jednotlivým hrám. Každá hra přináší originální námět, zajímavou zápletku a neočekávané rozuzlení.
  Publikaci vydalo ústředí Asociace turistických oddílů mládeže ČR (A-TOM) koncem roku 2012. Doplňuje ji CD s dalšími podklady.

  Táborová dobrodružství (vydala Asociace turistických oddílů mládeže ČR) Pohádkové království
  Šotkové usilují o zničení říše pohádek a je nutné je zastavit. Pohádkové bytosti jsou proto povolány k panu králi, aby pomohly tento problém vyřešit. Dobro nakonec nad zlem zvítězí a v království opět zavládne klid a mír.

  Holubinky
  V městečku Holubinky začíná nová houbařská sezóna. Radní a všechny rodiny se těší především z nových houbových přírůstků, a tak se tímto směrem ubírají i všechny jejich mírně podivínské aktivity. Sezóna je ukončena senzačním odhalením úzkostlivě střeženého Tajemství.

  Tábor s obrem
  Jeden z obyvatel obří říše zabloudil a usnul přímo na táborové louce. Země ho téměř pohltila, nad zem vyčnívá pouze jeho hlava a boty. O obra je třeba se postarat a pomoci mu poskládat hodiny, které si nese s sebou v brašně. Obrologové však všechno hravě zvládnou.

  Detektivní škola
  Pátrání po receptu na jahodový tolstolobik, dort neobvyklé chuti, uvízlo na mrtvém bodě již před desítkami let. Detektivní týmy však mají nyní k dispozici stroj, pomocí něhož lze nahlédnout do minulosti, a tak ještě není vše ztraceno. Pomohou i nově nabyté detektivní znalosti a dovednosti.

  Přesčas
  Uběhlo již mnoho vody od chvíle, kdy byl uschován poklad, jehož úkryt je zobrazen na sadě tajuplných talířů. Každý, kdo chce v pátrání uspět, se musí nejprve důkladně seznámit s historií naší země, a to od pravěku až po současnost.