V sobotu 14. 6. 2014 se děti a vedoucí z členských spolků Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje vydali na cestu autobusem do Ekocentra Čapí hnízdo u Olbramovic.

    Akce se zúčastnilo celkem 51 účastníků ze spolků T.O. Ježci, o.s., Pionýr, z.s – Jihočeská krajská organizace Pionýra, Koníček, o.p.s a z Diagnostického ústavu Homole.

    Z výletu do Ekocentra Čapí hnízdo (foto RADAMBUK)Z výletu do Ekocentra Čapí hnízdo (foto RADAMBUK)Po příjezdu si děti nejprve prohlédly handicapovaná zvířata zachráněná ekocentrem, prošly si stezku po farmě s hospodářskými zvířaty a pak si společně na ohni opekly buřtíky. Nejvíce se dětem líbil samozřejmě čáp, orel mořský, vydra – Vydrýsek, lemuři, divoké prase, malý koloušek daňka skvrnitého a různá plemena koní, kteří se pásli na pastvinách. Od průvodkyň z ekocentra se děti dozvěděly mnohé zajímavosti o zvířatech a poznaly, jak důležitou funkci ekocentrum v záchraně zvířat má.

    Z výletu do Ekocentra Čapí hnízdo (foto RADAMBUK)Z výletu do Ekocentra Čapí hnízdo (foto RADAMBUK)Po obědě si děti zahrály míčové hry a čekalo na ně lanové centrum s prolézačkami. V 15,30 hodin se výletníci museli vydat na zpáteční cestu do Českých Budějovic, kde na ně již čekali rodiče. Vedoucím dalo hodně práce, než šťastné děti do autobusu usadili, protože všem se v ekocentru moc líbilo a nikomu se nechtělo domů. Výletu také přálo příjemné počasí.

    Z výletu do Ekocentra Čapí hnízdo (foto RADAMBUK)RADAMBUK-logoV autobuse si děti zahrály hru s názvem Jo – ne. Jejich úkolem bylo neříkat slova „jo“ a „ne“. Kdo tato slova řekl, musel odevzdat jeden z pěti čapích životů, které na začátku hry získal. Děti se záludnými otázkami snažily životy od ostatních získat. Výherce získal dokonce 19 životů. Za odměnu obdržely děti od Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje přívěsek na klíče – baterku a rozešly se unavené a šťastné se svými rodiči domů. Všichni se těší na další společný výlet.