Druhý ročník unikátního festivalu dobrovolnických aktivit ANDĚL FEST připravuje ve spolupráci s místními partnery Plzeň 2015.

  Festival se uskuteční od 18. do 26. září a jeho cílem je zviditelnit dobrovolnictví, podpořit místní neziskové organizace a pečovat o veřejný prostor úpravami jako je péče o zeleň, úprava lávky či podchodů, sběr odpadu apod.

  Anděl Fest Plzeň 2014 Vloni účastníci vyrobili například 6 nových nájezdových plošin pro vozíčkáře, natřeli lavičky v parku a zahradní altán, vyrobili nábytek, skluzavku a houpačky na plovárnu nebo obnovili památník obětem holocaustu. Pod heslem „Město vytváříme společně!“ se do prvního ročníku zapojilo více než 300 dobrovolníků.

  Anděl Fest Plzeň 2014 Významnou součástí celého Anděl Festu bude mezinárodní konference Dobrovolnictví v kultuře, kterou pořádá Plzeň 2015 společně s Národním dobrovolnickým centrem Hestia ve dnech 18. a 19. 9. v prostorách DEPO 2015. Konference se zaměří na sdílení zkušeností neziskových organizací z ČR i zahraničí a na možnosti rozvoje dobrovolnictví v oblasti kultury.

  Anděl Fest Plzeň 2014 V rámci Anděl Festu proběhne také dobročinná dražba obrazů výstavy Tvář Plzně a ocenění nejaktivnějších dobrovolníků Plzeňského kraje cenami Křesadlo, jejichž veřejné vyhlášení bude probíhat 25. 9. 2015 v areálu DEPO 2015. Na závěr Anděl Festu se bude konat trh neziskových organizací, kde budou mít jednotlivé organizace prostor pro propagaci a oslovení nových dobrovolníků.

  Anděl Fest Plzeň 2014 Anděl Fest je součástí dobrovolnického programu projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, na jehož tvorbě pracuje tým Plzeň 2015 již od svého založení a snaží se tak přispět k rozvoji dobrovolnictví v kultuře v Plzni a Plzeňském kraji. „Během přípravných let i v roce letošním se v součtu do projektu zapojilo již téměř 500 lidí, kteří se stali dobrovolníky na pár dní nebo měsíců, ale někteří i na několik let. Během lednového slavnostního zahájení se jich zapojilo kolem 200 a jen za první polovinu roku 2015 je na dobrovolnickém kontě více než 3000 darovaných hodin! Hlavním těžištěm činnosti našich Andělů je výpomoc s přípravou a realizací akcí programu Plzeň 2015, péče o hosty a umělce, distribuce tiskovin, psaní reportáží či focení. Škála aktivit je pestrá od drobné manuální práce, po technickou přípravu nebo informování a komunikaci,“ vysvětluje Eva Kraftová, koordinátorka Klubu strážných andělů Plzně 2015.

  PROGRAM ANDĚL FESTU 2015:
  18. 9. • Mezinárodní den firemního dobrovolnictví
  18.-19. 9. • Mezinárodní konference Dobrovolnictví v kultuře, pořádá Plzeň 2015 a Hestia (DEPO2015)
  18. 9., 19 h • Dobročinná dražba portrétů projektu Tvář Plzně (DEPO2015)
  18.-26. 9. • Dobrovolnické aktivity po celé Plzni
  19. 9. • Sousedské procházky
  19. 9., 19 h • Akustické mosty, koncert Ostbayerisches Jugendorchester (KD Peklo)
  25. 9., 17 h • Předávání dobrovolnických cen Křesadlo, pořádá DoRA (DEPO2015)
  26. 9., 15-18 h • Trh neziskových organizací – prezentace neziskových organizací a jejich celoroční nabídka pro dobrovolníky (DEPO2015)
  26. 9 • Slavnostní zakončení festivalu – koncert, DJ (DEPO2015)

  Veškeré informace o festivalu, ale i o tom, jak se v rámci aktivit Plzně 2015 zapojit jako dobrovolník najdete na www.andeleplzen.cz

  http://www.plzen2015.cz/cs/andele

  http://www.plzen2015.cz/cs/program

  #inkluze #integrace #socialnizaclenovani

  #inkluze #socialnizaclenovani

  Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.