Oblíbená herečka Veronika Kubařová je pátým ambasadorem pátého ročníku dobrovolnického projektu 72 hodin. O tom, proč se rozhodla podporovat 72 hodin nebo o osobních zkušenostech s dobrovolnictvím čtěte v následujícím rozhovoru.

  Proč ses rozhodla podpořit projekt 72 hodin?
  Protože se mi líbí projekty, které motivují mladé lidi přemýšlet o světě okolo. A ukazují, jak je někdy snadné pomoci a zapojit se aktivně do pomáhání.

  Co tě napadne, když se řekne dobrovolnictví?
  Napadne mě, že je to čas, který věnuju nějaké smysluplné a dobromyslné práci a nic za to neočekávám.

  Proč by podle tebe měli lidé dělat něco dobrovolně?
  Protože jim pak bude dobře na duši. Pokud si najdou odvětví nebo prostě způsob pomoci, který je opravdu zajímá, bude je to i bavit. A to, že za sebou uvidí kus práce, je pocit k nezaplacení.

  Máš osobní zkušenost s dobrovolnictvím? Pokud ano, tak jakou?
  Letos jsem byla na jaře dobrovolně čistit břehy Berounky. Pluli jsme, velká skupina lidí na loďkách a postupně jsme vyčistili dlouhý úsek od PET flašek a dalších odpadků. Taky často dělám to, že když chodíme po horách nebo prostě po přírodě, což mám moc ráda, beru nějaký sáček nebo tašku a snažím se sbírat plastové obaly a pak je někde v civilizaci vyhazuju.

  Herečka Veronika Kubařová (foto archiv Veroniky Kubařové)Kdo tobě v životě nejvíce pomohl?
  Nejvíc mi pomohla právě příroda tím, že mi „vyrobila“ báječné rodiče, ti mi „vyrobili“ báječnou, nejlepší sestřičku, pak mi taky příroda „vyrobila“ skvělého manžela a moje bezvadné přátele. A ti všichni „vyrobení“ přírodou mi pomáhají, často jen tím, že jsou a často tím, co momentálně potřebuju! Proto taky ráda pomáhám já jim a taky té hlavní stvořitelce Přírodě. Je to pak takový příjemný kruh.


  72 hodin
  Projekt ČRDM „72 hodin“ jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají v termínu od 13. do 16. října. Kdykoli během těchto 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či okolí.

  Co je cílem projektu?
  Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

  Kdo a jak se může zapojit?
  Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu, či facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!


  #72hodin

  #72hodin

  72 hodinwww.72hodin.cz
  Projekt ČRDM „72 hodin“Projekt ČRDM „72 hodin“ Máš nápad, jak zlepšit místo, kde žiješ? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. Každoročně se do projektu zapojuje několik desítek tisíc dobrovolníků ve stovkách projektů. Projekt 72 hodin probíhá tradičně kolem poloviny října. Sleduj www.72hodin.cz, nebo na Facebook www.facebook.com/72hodin.cz.

  72 hodin

  Autor