Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po šesté.

  Kdykoliv během těchto 72 hodin, tedy 12. – 15. října 2017, se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem projektů je mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce.

  Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe.

  Kdo a jak se může zapojit?

  Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší.
  Na našem webu 72hodin.cz či na facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!

  Kdy to celé proběhne?

  Projekty budou probíhat po celém Česku od čtvrtka 12. října 2017 od 12:00 do neděle 15. října 2017 do 12:00. Projekty během těchto dní mohou být libovolně dlouhé. Může se tedy jednat jen o několikahodinovou aktivitu či o třídenní maratón dobrovolnických prací.

  Kdo za tím stojí?

  72 hodin (logo) V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidá také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků a mezi nimi také vy! V minulém roce se do projektu zapojilo téměř 30 tisíc dobrovolníků v 624 projektech, pomoz nám letos čísla opět zvýšit!

  Více: 72hodin.cz

  Autor