Tomíci z Hrušovan na brigádě. Letošní náplní oddílu TOM Hrušovany je práce. V duchu tradic minulého režimu by měla následovat zábava. Kdepak, chyba, opět práce. Tomíci jdou z brigády do brigády. Začali v mrazivém lednu v Konojedech, pokračovali v březnu v Radouni, Ostré a Hrušovanech, v dubnu na ně čekal kostel Prachová a květen si rezervoval hřbitov Čížkovice. Ve všech zmíněných místech bylo potřeba rukou, které se nebály krumpáče, lopaty, hrabiček či jen pracovních rukavic. Práce bylo dost je pro malé i velké.

    Tomíci z Hrušovan na brigádě.

    Snad stereotyp? Kdepak, účast vypovídá lépe než předsudky. Kolik je takových drobných památek a míst, které čekají na pomoc někoho z vás? Jen se podívejte a myslím, že nemusíte hledět někam do dáli. Určitě je ve vašem okolí křížek, kaplička či studánka, které čekají na pomocnou ruku.

    Tomíci z Hrušovan na brigádě.

    Pomůžete? My ano, v neděli 22. května 2005 od 9:00 na židovském hřbitově v Budyni nad Ohří. Ale pozor, začínáme již den předem někde v blízkém okolí. Stan a spacák s sebou, kousek zábavy přeci jen bude.