Vítězové turnaje ve hře BangV sobotu 17. března se ve valašskomeziříčském klubu deskových her Vrtule sešlo asi pětadvacet amazonek a desperátů. A nebyli to náhodní kolemjdoucí. Kolem deváté hodiny ranní tam totiž začaly souboje ve hře Bang!
  Pistolníci odehráli 5 až 9 dechberoucích přestřelek a vydělali nemálo Vrtulek.
  Kdo přišel 17. března do klubu Vrtule, mohl zkusit své štěstí i postřeh ve hře Bang!Vrtulka je místní platidlo, které při potřebném množství zajistí hráči výhru. Divoký západ se však s nikým nemazlí a na každého dobrodruha/žku čekalo nejedno nebezpečí. Jedním z největších se bezpochyby stal místní bar, kde zoufalci zajídali a zapíjeli perné chvilky prožité u stolů a tím přicházeli o potřebné Vrtulky ke kýženému vítězství.
  Pouze vyvážené a soustředěné persóny dožily bez újmy konce turnaje a díky naspořeným Vrtulkám si odnesly hodnotné ceny. A kdo že to byl? V kategorii nejmladších Štěpán Volf, v kategorii starších Jan Tomitszek a v nejstarších Karel Kopřiva.

  Bang! - Napětí a soustředění hráčů při turnajiHra BANG! patří mezi známé a rozšířené hry. Ze sto deseti her, které klub nabízí, byl v roce 2006 na druhém místě v oblíbenosti u hráčů. Je to svižná karetní hra, založená na vyjednávání a diplomacii a nechybí jí ani prvky humoru.
  Hráči na sebe berou různé role běžné na divokém západě – šerif, psanec a pod.
  Cílem hry je „vystřílet“ své nepřátele a vyjít ze soubojů bez úhony. Psanci honí šerifa. Šerif honí psance. Zrádce se skrývá, připraven přiklonit se k jedné i druhé straně.
  Kulky létají. Kdo z pistolníků je šerifův pomocník a kdo je nemilosrdný zabiják a jde po něm?

  Účastníci turnaje ve hře Bang! v klubu deskových her Vrtule - Valašské Meziříčí Podrobnosti k pravidlům můžete získat buď přímo v Klubu deskových her Vrtule nebo na webových stránkách Bang!
  Klub deskových her Vrtule se nachází ve Valašském Meziříčí poblíž náměstí, v 1. patře nad jídelnou Mamulka. Otevřen je každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin.

  Michal Valoušek a Ivo Skoček

  odkazy:
  Podrobnější informace o turnajích a fotografie naleznete na http://provizorium.zlatesipy.cz/
  Klub deskových her Vrtule http://www.zlatesipy.cz/vrtule
  Pravidla hry Bang! najdete na http://www.bang.cz/index.php?op=gunslinger<=cs