Přiďte se v sobotu 19. dubna podívat nejen na Petřín, ale také na Staroměstské náměstí...Do Prahy se sjede během víkendu více než pět tisíc skautů z celé ČR, aby se zúčastnili českého zahájení oslav 100 let skautingu.
    Akce s názvem „Objevte svět“ na Staroměstském náměstí startuje v sobotu 21. 4. v 11:30 a bude ukončena koncertem známé české kapely Ready Kirken před pátou hodinou večerní.

    100 let skautinguPořadatelé předpokládají účast až deseti tisíc návštěvníků. „Pro skauty i veřejnost jsou připraveny desítky zajímavých aktivit. Každý si bude moci zahrát africké hry, ochutnat bolivijské placičky, vyrobit indický náramek, nebo třeba vyzkoušet, jak se hraje na australské didgeridoo,“ říká za organizátory Mariana Ermlová, šéfka týmu.

    Na oslavu sto let skautingu ozdobili skauti šátkem i rozhlednu na Petříně.Skauti ze stovek českých oddílů budou reprezentovat země, ve kterých skauting existuje a z vyrobených šátků, které s sebou přivezou, vytvoří největší skautský šátek na světě. Účastníci si také vyzkouší aktivity typické pro jednotlivé kontinenty nebo se setkají s velvyslanci zemí všech kontinentů. V nabitém programu bude ukázka afrického tance či hra na australské didgeridoo. Vystoupí objev roku 2006 Ewa Farna, moderovat bude Stanislav Berkovec.

    Do druhého století skautingu...Setkání v Praze je zahájením letošních oslav u nás. Během roku se budou konat výstavy, soutěže nebo výpravy do zahraničí. V červenci se v Anglii na celosvětovém setkání, Jamboree, utáboří na 40 tisíc skautů z 200 zemí světa. Začátkem srpna se ve 216 zemích se toho dne sejdou skauti na vrcholcích hor celého světa, aby pozdravili „úsvit druhého století skautingu“.