Nejdřív je třeba se naučit zacházet se zbraněmi - Válka o Cintru 2007 Za ohybem cesty se zablesklo a Sup zařval: „Bacha, mají kouzelníka!“ Všem bylo jasné, že tímhle se neprobijeme. Přikrčili jsme se, Geralt mnul v ruce amulet. Černý kouzelník se objevil na cestě, vtom ho srazil šíp a z lesa vyskočil člověk v zeleném. „Veverky!“ zašeptal Geralt.
    Velkou terénní hru, sérii bitev na motivy fantasy románů polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, pořádají již poosmé skauti z Prahy. Tentokrát se akce s názvem Válka o Cintru uskutečnila 27.–30. září 2007 v Šiškovicích u Chrudimi.

    Bojovníci jsou odhodláni uhájit své pozice - Válka o Cintru 2007Bojuje se dřevěnými meči a dalšími imitacemi středověkých zbraní. Bojovníkům ve středověkých kostýmech ve věku 12–16 let velí o něco starší představitelé jednotlivých království. O získání území bývalého království Cintry se utká armáda císařství Nilfgaard s koalicí tří severních království. Do hry vstupují vedle vojáků také nadpřirozené síly, magie a nestvůry. Letošní Války o Cintru se zúčastní 380 hráčů, členů skautských a jiných dětských oddílů. Přihlášky přišly z Prahy, Brna, Olomouce, Jaroměře a dalších míst republiky.

    Pozor, trpaslíci útočí! - Válka o Cintru 2007Hra je založena na dobrovolném dodržování pravidel, které z větší části nikdo nemůže kontrolovat a které je poměrně lákavé porušit. „Dřevěná“ bitva umožňuje dětem prožít si skutečné hodnotové dilema v situacích „uteč a přežij – a nech tu kamarády umřít“. Děti přemýšlejí, jestli obětovat vlastní pracně vybudovanou postavu a začít znova…

    Válečná porada - Válka o Cintru 2007Vše je jen jako – a nebo není? Hra bojovníky pohltí tak, že prožité situace už se blíží realitě: tehdy má hráč příležitost k sebepoznání, tehdy se projeví jeho skutečné pocity i postoje. „Dřevárna vede děti i dospělé k zamyšlení nad hodnotami jako je kamarádství, pomoc druhému, spolupráce – a to lákavou, zábavnou, dobrodružnou formou,“ říká pořadatel hry Ladislav Pelcl z Prahy.

    Autor