Čokoládová hodina v Pelhřimově Vůně čokolády vanula z Hodiny H. V pátek 22. ledna totiž nastala Hodina H, ale tentokrát Čokoládová hodina. Čokoláda v tekutém, polopevném i pevném stavu se ochutnávala ve všech koutech Informačního centra pro mládež (ICM) Pelhřimov a na Malé scéně Kulturního domu Máj v Pelhřimově. A chutnala.

    Čokoládová hodina v Pelhřimově Občanské sdružení Hodina H z Pelhřimova pořádalo Čokoládovou hodinu poprvé. Celá akce obsahovala výstavu obalů od čokolád, výstavu obrázků od dětí na téma „čokoládové království“, čokoládové recepty s ochutnávkou, prodejní a ochutnávací pulty, promítání videa, jak se vyrábí čokoláda, a hlavní poutač milovníků čokolády – čokoládovou fontánu.

    Čokoládovou hodinu připravilo v lednu 2010 v Pelhřimově sdružení Hodina H a další pořadatelé Hodina H s ICM Pelhřimov celou akci pořádala společně s ICM Třebíč a společností e.on a dalšími partnery. Během akce zástupce ICM Třebíč vyhlásil výherce soutěže Malá energetická akademie Vysočina a předal nádherné dary. Čokoládová hodina měla velký úspěch. Zhruba 200 návštěvníků ochutnalo nejméně 50 druhů čokolád či čokoládových pralinek, shlédli okolo 150 obalů od čokolád, různé pochutiny a zahřívadla s čokoládou i zakoupili a hlavně si dostatečně užili namáčení ovoce v čokoládové fontáně.

    občanské sdružení Hodina H Hodina H chce poděkovat všem, kteří se na akci podíleli, partnerům i dobrovolným pomocníkům, seniorkám, které připravily recepty a navštívily akci, a všem návštěvníkům. Čokoládová hodina jistě opět nastane, protože Pelhřimáci určitě patří mezi milovníky čokolády.

    Autoři