V Praze se již po čtvrté objeví les – 400 sazenic budou skautky a skauti ve čtvrtek 18. dubna od 15.00 hodin předávat všem Pražanům. Zahájí tak akci „Vyrůst mezi stromy“.

  Na několika místech v Praze si kolemjdoucí budou moci od skautů za symbolickou cenu 30 Kč pořídit sazenice stromů. Skauti a skautky akcí chtějí podpořit životní prostředí a připomenout Den Země, který se uskuteční 22. dubna.

  Vyrůst mezi stromy - skauti slaví Den Země sázením stromků (televize Metropol 20. dubna 2012) Sazenici stromku, kterou si lidé odnesou, mohou na Den Země podle přiloženého návodu zasadit na své zahradě, nebo se podívat, kde je doporučeno a povoleno v Praze stromy sázet. Navíc mohou strom vyfotografovat a jeho fotku nahrát na web projektu www.vyrustmezistromy.cz, kde se zobrazí v on-line mapě. Na webu se průběžně budou objevovat návody na to, jak o strom pečovat apod.

  „Do projektu Vyrůst mezi stromy se zapojujeme, protože nám přijde důležité, aby si lidé stále uvědomovali, že i ve městě je příroda důležitou hodnotou,“ popisuje smysl projektu David Yilma, vedoucí skautského oddílu z Vinohrad. „Skautské oddíly stromky nejen prodávají, ale i sázejí, například v blízkosti své klubovny. Přispějí ke zlepšení svého okolí, a navíc mohou sledovat, jak strom roste,“ dodává.

  Vyrůst mezi stromy - skauti slaví Den Země sázením stromků (televize Metropol 20. dubna 2012) Skauti a skautky budou letos stromky rozdávat přibližně mezi 15 a 18 hodinou u stanic metra náměstí Míru, Flóra, Roztyly, Dejvická a na Novodvorské v kulturním centru.

  Na stanovištích bude akce zahájena v 15:00 a návštěvníci budou moci, kromě získání stromku, zveřejnit i své konkrétní předsevzetí, kterým po dobu 3 měsíců pomohou Zemi. Stačí, když si vyberou sazenici stromu s předsevzetím a napíší své jméno. Předsevzetí pak bude zveřejněno na webu akce. Nápady jak se přidat budou k dispozici na místě. Věříme, že i malé činy mohou pomoci velké věci.

  Vyrůst mezi stromy Skauti se v Praze každoročně mimo jiné pořádají projekty, jako jsou Betlémské světlo, Prahou plnou strašidel, Napříč Prahou – přes 3 jezy a další.

  www.vyrustmezistromy.cz

  Video TV Metropol 2012:
  http://www.metropol.cz/zpravy/lifestyle/video-skauti-slavi-den-zeme-sazenim-stromku/

  Autor