Do Paláce Charitas 18. února 2015 v podvečerních hodinách zavítal Jan Čižinský, starosta Prahy 7, aby se v rámci akce Čaj o páté pořádané Mladými lidovci Prahy a Středočeského kraje setkal s občany a příznivci ML a KDU-ČSL.

  Živou diskuzi, ve které pan Čižinský prozradil kostlivce ve skříni a podělil se s námi o klíč k úspěšné politické kampani, přerušil až začátek bohoslužby v rámci Popeleční středy, na kterou se většina účastníků po této události přesunula.
  Čaj o páté je nejvýraznější akcí Mladých lidovců Prahy a Středočeského kraje, která v minulém měsíci oslavila své druhé narozeniny.
  Starosta Prahy 7 Jan Čižinský na Čaji o páté s Mladými lidovci a občany Během této doby se zde vystřídala jména jako Dominik Duka, Michal Horáček, Petr Pithart či Karel Schwarzenberg. Tyto významné osobnosti naší politické a akademické sféry návštěvníky seznámí s vybraným tématem, po kterém následuje diskuze.

  „Dlouho jsme diskutovali nad námětem pravidelných akcí, které bychom pořádali jak pro členy a příznivce ML, tak i KDU-ČSL. Ze společné diskuze vyvstal námět besedy s pracovním názvem Čaj o páté, který se stal nakonec i oficiálním. V průběhu jeho pořádání se setkáváme se stále pozitivnějšími ohlasy. Jsme rádi, že nám žádný z oslovených hostů neodmítl účast a vždy se podařilo najít zajímavé téma. Vzhledem k počtu předjednaných hostů se o budoucnost Čaje o páté v nejbližších letech neobáváme. Pevně věříme, že nám zachovají přízeň i pravidelní návštěvníci této akce,“ sdělil hlavní organizátor tohoto projektu a jeden ze zakladatelů Mladých lidovců Prahy a Středočeského kraje Antonín Homola. „Když člověk dělá politiku, tak má dělat politiku.“

  Jan Čižinský zahájil Čaj o páté krátkým představením sledu kroků od vzniku seskupení Praha 7 sobě. Poté dal prostor k diskuzi, která se stočila na rozpočet Prahy 7, bytovou a nebytovou politiku, personální stav a vztahy na radnici. Úspěšnou kampaň pan Čižinský vysvětloval tím, že jejich uskupení se nesnažilo dělat zbytečné věci jako je rozdávání hraček a pořádání plesů, ale snažilo se získávat politickou podporu za účelem dosažení určitého politického cíle. Diskuze byla provázena přátelskou atmosférou, ze které si jistě odnesli příjemný zážitek všichni zúčastnění.

  Mladí lidovci Záznam z této akce je možné shlédnout na portále www.youtube.com pod názvem „Čaj o páté s Janem Čižinským“ a více informací o Mladých lidovcích Prahy a Středočeského kraje můžete nalézt na webových stránkách www.mladilidovci.cz www.mladilidovci.cz