Přes sto jogínů se 3. 7. t.r. zúčastnilo oslav Mezinárodního dne jógy – Namaste Yoga Day – ve smíchovské „Kavárně, co hledá jméno“.

  Den byl vyvrcholením 2.ročníku charitativního projektu na podporu centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí. Lidé do něj zapojení vybrali přes 20 000 korun na odbornou pomoc obětem domácího násilí, kterou ACORUS poskytuje bezplatně. Letošní ročník se odehrál pod názvem „Daruj sílu“, hlavním tématem byla žena-bojovnice.

  Hlavní organizátoři projektu – česká značka Kantu a Moje jóga – se opět spojili s předními jógovými lektorkami. Ambasadorkami projektu se letos staly: Barbora Hu, Andrea Smékalová, Markéta Faustová, Šárka Konečná, Petra Šlechtická, Rosibel Marquez, Eva Vrbová, Lucie Konigová a Petra Pikkelová. Natočily tematické videolekce, které jsou na portálu www.moje-joga.cz a podle kterých si zájemci mohou zacvičit jógu zaměřenou na vnitřní sílu v podání různých stylů. „Symbolicky tak lze darovat sílu těm, kdo se snaží vymanit z bludného kruhu domácího násilí,“ vysvětluje záměr projektu jeho zakladatelka Jana Štumpová Konicarová.


  Nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017, ACORUS, pomáhá obětem domácího násilí již přes 20 let. ACORUS provozuje utajený azylový dům pro ženy a matky s dětmi, kde mj. poskytuje bezplatnou odbornou pomoc – sociálně-právní poradenství a terapie (mezi nimi i jógovou). Hlavním cílem je návrat obětí domácího násilí zpět do normálního života bez přítomnosti strachu a násilí. Více na www.acorus.cz

  KANTU přináší hlubší prožitek z jógy. Kantu jsou zcela přírodní vůně a další doplňky pro jógu vyráběné v České republice. Krása šlechtí ducha a vůně jsou jednou z nejrychlejších cest, jak přinést více radosti a krásy do tohoto světa. Více o Kantu na www.kantu.cz

  Webový portál MOJE JÓGA představuje jedinečnou videotéku, díky které mohou příznivci jógy cvičit. K dispozici jsou jim videa různé délky, náročnosti a rozmanitých stylů, která vznikají ve spolupráci s předními českými lektory. Na své si tak přijde opravdu každý. Moje jóga také organizuje workshopy a akce pro všechny, kdo se chtějí ponořit do dalších oblastí jógy.
  Více info na www.moje-joga.cz


   

  Autor