Říká se, že kdo umí chodit, může i tancovat. A prožít pocit z tance může každý! Tanec spojuje nás všechny podobně jako i projekty vzdělávacího programu EU Erasmus+.

  #danceplus - Hodina H v Pelhřimově uspořádala projekt plný rozmanitých kultur, tance a inspirace Díky EU máme příležitost setkávat se, pracovat a třeba i tancovat společně. A o tom byl projekt #danceplus Hodiny H, který se konal od 2. do 9. června v Pelhřimově. Účastníci projektu byli mladí lidé ve věku od 13 do 17 let ze Španělska, Maďarska, Chorvatska, Itálie a České republiky. Společným cílem, který všechny svedl dohromady, bylo sdílet zkušenosti spojené s tancem a aktivním zapojením se do společných plánů v rámci projektu.

  #danceplus - Hodina H v Pelhřimově uspořádala projekt plný rozmanitých kultur, tance a inspirace Během programu všichni účastníci předvedli a sdíleli své národní tance s různými skupinami jako např. děti z mateřských školek a škol a také s dětmi s omezenými příležitostmi. Tanec je opravdu pro všechny!
  Mladí účastníci projektu nacvičili společný tanec, který pak celá mezinárodní skupina předvedla na Regionu tančí 2019.
  #danceplus - Hodina H v Pelhřimově uspořádala projekt plný rozmanitých kultur, tance a inspiraceVěnovali se také tématu participace, jak být aktivní doma, ve škole, v organizaci, ve městě, ve svých místních komunitách, ve svém blízkém okolí. Při společných aktivitách přišli jsme na různé nové nápady, které je možné zrealizovat ve svých zemích (jako například studentský festival, piano na ulici, graffiti zeď a podobně).

  #danceplus - Hodina H v Pelhřimově uspořádala projekt plný rozmanitých kultur, tance a inspirace Poděkování za projekt patří vzdělávacímu programu EU Erasmus+ a Hodině H za tuto příležitost pro mládež. I prostřednictvím tance je možné se vzdělávat a rozvíjet kompetence. A má to smysl!

  Více informací o Hodině H a o projektu najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.