Náctiletí, dospělí, tatínkové a maminky, babičky a dědečkové. Společně křtili knihu Tak tomu bylo. Sice jsou si věkem velmi vzdálení, jedno je však spojuje – Zátoka pláňat, dříve zvaná Turistická základna Keblov.

  Autoři knihy Matěj a Ondřej Turkovi, aka Pajdák a Opičák, si dali velkou práci, aby získali a sestavili podklady ke knize, která popisuje desítky let trvající historii zmíněného tábořiště na břehu Sedlického potoka poblíž obce Keblov.

  Obálka knihy Tak tomu bylo Během té doby potok zmizel pod hladinou Němčické přehrady, která byla postavena v rámci vodního díla Želivka. Stavěly se stany, budovaly sruby, sekala louka, hloubila studna, vztyčovaly stožáry, rostl les v okolí a teď zase kvůli lýkožroutovi mizí. Neustále se tam střídají generace obětavých vedoucích a nadšených dětí.

  To vše zachycuje kniha až do loňského roku na historických fotografiích, kopiích dokumentů a samozřejmě textem.

  Setkání Tuláků a Poutníků při křtu knihy Tak tomu bylo (foto Kuba Turek) Většinu účastníků slavnostního křtu spojovala organizace Tuláci, která v současné době spadá pod Mladé ochránce přírody. Aktuálně se jedná o dětské oddíly Tuláci Malešice, Tuláci Karlín a Poutníci.

  Matěj a Ondřej Turkovi

  Více ze křtu knihy (18. listopadu 2019) a spoustu fotografií najdete na serveru Horydoly.cz:
  https://www.horydoly.cz/media/tak-tomu-bylo-tulaci-a-poutnici.html