Ledová Praha je akcí pro děti nabízející o pololetních prázdninách volné a zlevněné vstupy do muzeí, historických památek a dalších zajímavostí.

  Je naprosto jedinečná a každý rok uvádí do pohybu kolem patnácti tisíc účastníků. Letos Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí pořádají už dvacátý ročník – který je navíc součástí oslav 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra.

  Tiskové konference se zúčastnil i Karel Kovář, náměstek ministra školství Roberta Plagy (foto Jiří Majer)Tiskové konference se zúčastnil i Karel Kovář, náměstek ministra školství Roberta Plagy (foto Jiří Majer)Pro koho je „Ledovka“ určena?
  Především pro děti. Může jít o oddíly, školní třídy nebo děti z dětských domovů či o rodiny s dětmi; účastníci jsou z celé republiky. (Samotní dospělí ji využít nemohou.)

  Předseda Pionýra Marin Bělohlávek (foto Jiří Majer)Co je k účasti potřeba?
  K objevení všeho, co Ledová Praha nabízí, stačí Ledová karta, která je zdarma. Tou se účastníci prokazují u vstupu do památek či muzeí a je zárukou slevy, nebo volného vstupu.
  Ledové karty si mohou zájemci zdarma vyzvedávat od pondělí 27. 1. do pátku 31. 1. mezi 9.00 a 17.00 na recepci budovy na Senovážném náměstí 977/24, Praha 1 (roh Jeruzalémské ulice a Senovážného náměstí).

  Tiskový mluvčí Pionýra Jakub Kořínek (foto Jiří Majer)Co je pro vás připraveno?
  Přes čtyři desítky zlevněných a volných vstupů. Jsou mezi nimi známé instituce, jako například Pražský hrad, Muzeum Policie ČR, Staroměstská radnice, Národní zemědělské muzeum či Muzeum Karla Zemana, ale i úplné novinky.
  Jeden z tzv. slajdů promítaných během setkání s novináři (foto Jiří Majer)Jeden z tzv. slajdů promítaných během setkání s novináři (foto Jiří Majer)„Výjimečnost letošního ročníku je dána několika jubilei, mezi něž patří výročí ‚učitele národů‘, nabídka je tak osvěžena i o Pedagogické muzeum J. A. Komenského. Samozřejmě nejde o jedinou novinku, dál tu máme například Památník heydrichiády, Illusion art museum Prague, NaFilM, Neviditelnou výstavu, Galerii Tančící dům nebo Muzeum fantastických iluzí. I letos ovšem platí, že všichni, kdo se na přípravě akce podílejí, zaslouží naše velké poděkování,“ říká koordinátorka Ledové Prahy Irena Černá.

  Tisková konference Pionýra k jubilejní Ledové Praze se konala v Malém zrcadlovém sále Rohanského paláce, kde sídlí ministerstvo školství (foto Jiří Majer)Jeden z tzv. slajdů promítaných během setkání s novináři (foto Jiří Majer)Součástí nabídky je také Velká ledová soutěž (probíhá i na internetu, spuštěna bude 31. ledna). Novinkou je 30 připravených „ledovkových“ vycházkových tras v mobilní aplikaci „Na kole i pěšky“ – k 30 letům obnovy samostatného Pionýra. Lze je libovolně kombinovat a zavedou zájemce k místům, která stojí za to vidět.

  Pionýr, z. s.S Ledovou Prahou je spojen i tradiční koncert Děti dětem, 1. února v KCP, jehož program tvoří vystoupení dětí – úspěšných účastníků otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Na koncertě budou předány i Putovní poháry předsedy vlády za dlouholetou práci s dětmi v oblasti kultury.

  Předseda Pionýra Martin Bělohlávek v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Rádio Blaník (foto Jiří Majer)Předseda Pionýra Martin Bělohlávek v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Rádio Blaník (foto Jiří Majer)Akce mají širší společenský rozměr, mají proto i záštitu a podporu: Tradičně předsedy vlády ČR, tedy p. Andreje Babiše, dále předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, tedy p. Radka Vondráčka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy, tedy p. Roberta Plagy a Kanceláře Senátu Parlamentu ČR.


  Další informace na: www.detidetem.cz a www.ledovapraha.cz. (zde je kompletní nabídka volných a zlevněných vstupů) a na tel. 222 247 529.


  Autoři