Znáte strom, který si zaslouží pozornost a péči? Právě teď máte možnost přihlásit jej do ankety Strom roku!

  Dvanáct nejzajímavějších finalistů bude soutěžit o titul Strom roku v letním online hlasování. Nejpopulárnější strom navíc postoupí do celoevropského kola.

  Uzávěrka přihlášek je 31. května 2020.

  Nadace Partnerství hledá již po devatenácté nový Strom roku. Co je novinkou, je prodloužení zasílání nominací do 31. května 2020.
  Chodíte kolem stromu, u kterého se lidé zastavují? Nominujte ho do letošního ročníku ankety Strom roku a povězte jeho příběh ostatním.

  www.stromroku.cz

  Posunem přihlášek chce Nadace Partnerství podpořit všechny v tom, aby využili jarní počasí i postupný návrat k běžnému životu k pátrání po neobyčejných stromech. Nezáleží na tom, jak je strom starý nebo vysoký. Důležitý je jeho příběh a spojení s domovem a komunitou, které dotváří.

  Těšíme se na Vaše stromové příběhy!

  K přihlášce stačí znát základní informace o stromu: jeho historii, druh, přibližné stáří a polohu, porotě pomohou i poutavé fotografie nebo archivní materiály. Pokud nominovaný strom postoupí do finále, bude v online hlasování od konce července do půlky října soutěžit o odborné ošetření a postup do mezinárodního kola ankety Evropský strom roku.

  Přihlaste Vaše stromové velikány na www.stromroku.cz do 31. května 2020.

  www.stromroku.cz