Na neděli 14. dubna jsme připravili SLAVNOST ROZKVETLÝCH STROMŮ, která se bude konat v malebném sadu HOUSLE v Lysolajích na Praze 6, čase od 14 –17 hodin!
  Inspirovali jsme se japonským svátkem rozkvetlých třešní „hanami“, jehož podstata tkví ve společném zastavení pod stromy a vnímání jejich krásy. Lidé se potkávají v parcích, piknikují a pobývají s přáteli pod rozkvetlými korunami… My bychom rádi kousek této tradice přenesli i do našich zeměpisných šířek a společně s vámi vychutnali pomíjivou krásu a křehkost tohoto jedinečného místa.

  PROGRAM SLAVNOSTI:

  – Během celého odpoledne můžete popíjet lahodný ČAJ Z TŘEŠŇOVÝCH KVĚTŮ a FERMENTOVANÝ KVĚTOVÝ NÁPOJ, který tu pro vás bude připravený. Zájemci si ale také mohou nabrat kvalitní vodu ze zdejší studánky, šetrně nasbírat čerstvé květy nebo bylinky a vařit nápoje sami v naší improvizované „čajovně“. Dostanete také ochutnat DOBROTY S TŘEŠŃOVÝMI KVĚTY nebo SUŠENÝMI TŘEŠNĚMI.

  – Básník, hudebník a znalec japonské kultury Luděk Čertík přednese v 15 hodin své BÁSNĚ a poté se sadem pod jeho rukama rozezní libozvučné FLÉTNY – indiánské, japonské, a další…
  – V průběhu akce bude v sadu přítomen fotograf, který všem zájemcům pořídí PORTRÉT S ROZKVETLÝMI STROMY.
  – Součástí akce bude i VÝTVARNÁ DÍLNA a intervence Lenky Kubelové, která vznikne speciálně pro tento čas a prostor. Společně přetavíme místní zdroje do výtvarného i chuťového zážitku.
  – DĚTEM připravujeme výtvarný WORKSHOP, kde se po celé odpoledne budou skládat z papíru ORIGAMI TŘEŠŇOVÉ KVĚTY. Ty potom mohou děti snadno připevnit na klacíky a odnést si tak domů rozkvetlou větvičku, jako vzpomínku na krátké období květu ovocných stromů.
  – Budou tu na vás čekat PIKNIKOVÉ DEKY, takže pokud budete chtít, doražte třeba s košíčkem něčeho dobrého. Fantazii se meze nekladou a uspořádání dek taky ne – budeme moc rádi, když se všichni seznámíme, rozdělíme, popovídáme a strávíme příjemné odpoledne na příjemném místě…
  Celá akce je zdarma a je samozřejmě závislá na počasí (tak jako všechno, co děláme:)), ale pokud nebudou padat trakaře, tak my v Houslích budeme…
  Moc se těšíme na setkání!
  Vaše Na ovoce

  Autor