Hodina H hostí každý rok skupinu zahraničních dobrovolníků, kteří jsou po dobu školního roku v Pelhřimově, zapojují se do aktivit Hodiny H a zároveň pomáhají i v jiných organizacích na Pelhřimovsku a v jeho okolí.

  Program Evropský sbor solidarity umožňuje mladým lidem od 18 do 30 let vyjet do zahraničí a pomáhat v organizaci, kterou si mladí lidé sami vyberou. Témata jsou opravdu nejrůznější – práce s mládeží, ekologie, lidská práva, kulturní aktivity a další. Mladí lidé mají v rámci programu finance na ubytování, jídlo a dostávají kapesné. Takže skvělá příležitost vyzkoušet si žít v jiné zemi, poznat sebe sama, získat praxi, naučit se mnoho nových věcí a poznat novou kulturu.

  Přesně tuhle šanci využili Isabel a Alvaro ze Španělska, Clement z Francie a Teon z Makedonie. Všichni se zapojují do aktivit Hodiny H a pracují s dětmi, mládeží i seniory, také pomáhají na akcích pro veřejnost a prezentují svou zemi, kulturu a možnost zapojit se do programu Evropský sbor solidarity na různých akcích. Jak se slaví Vánoce v jejich zemích prezentovali na seniorklubu a dokonce se seniorkami vařili španělské a francouzské pokrmy. Také jezdí pomáhat a podpořit multikulturní učení do MŠ Kojčice, MŠ Červená Řečice a MŠ Dubovice, hodiny cizích jazyků zpestřují a doplňují prvky neformálního vzdělávání na ZŠ Pelhřimov Na Pražské, na Gymnáziu Jihlava a v Ad Fontes Jihlava. Jejich program je opravdu pestrý.

  Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

   

  www.hodinah.cz
  http://facebook.com/oshodinah
  https://www.instagram.com/hodinah

  Autoři