Prohlídka jihlavského podzemí, opředeného tajemstvím a legendami. Noční půlmaraton podzimní Jihlavou. Epidemie super muziky – dvojkoncert skupin Marien a Epydemye. Vodní ráj Jihlava…

  Letmý pohled na některé z řady doprovodných akcí Celostátní vzájemní výměny zkušenostní (CVVZ) 2016 dává tušit, že v Jihlavě nebude v rozmezí od 11. do 13. listopadu o zážitky nouze. Tím hlavním ovšem bude samozřejmě vlastní program cévézetky, jímž je každoroční setkání vedoucích malých i velkých organizací, spolků a klubů pracujících s dětmi a mládeží.

  Logo CVVZ 2016Posláním CVVZ je vytvářet nadšencům, kteří se ve svém volném čase a zdarma věnují mimoškolní výchově naší nejmladší generace, prostor pro předávání a sdílení zkušeností a dovedností, pro detekování společných problémů a nalézání jejich řešení. Fakt, že se na zmíněné akci sejdou dobrovolníci z celé republiky, v praxi znamená vznik kamarádských vztahů i možnost navázání prospěšné spolupráci mezi jednotlivci i organizacemi.

  Z minulých ročníků CVVZ (foto Jiří Majer, Třebíč, 2005)Akci CVVZ 2016 pořádá sdružení JEJDA…, které v regionu působí již přes deset let. Místem setkání se stane Střední průmyslová škola a Gymnázium Jihlava – školy budou propojeny, a nabídnou tak účastníkům prostor pro přednášky i ubytovací zázemí. Zájemci se již nyní mohou přihlašovat a vybírat si z nabízených programů na projektovém webu www.cvvz.cz, kde jsou uveřejňovány všechny potřebné informace. Z minulých ročníků CVVZ (foto Jiří Majer, Plzeň, 2009)
  Aktuální počet přihlášených je cca 150. Mohou se například zúčastnit diskusní skupiny s tématem Výchova k demokracii – umíme to vůbec?, semináře nazvaného Výchova v současné mediální společnosti, naučit se základy Taiji Quan, dozvědět se něco o videu a propagaci oddílu či sdružení, seznámit se s hrou Kinball nebo třeba s metodami koučování v praxi.

  Náčelník CVVZ 2016 Martin Paclík - Coody (foto Jiří Majer)„Těším se na setkání s účastníky a hlavně na to, že CVVZ bude konečně v Jihlavě, protože v roce 2007 jsme akci museli z kapacitních důvodů přesunout do nedaleké Třešti,“ říká náčelník CVVZ 2016 Martin Paclík – Coody. Vedoucí programového úseku Jana Ptáčková – Fili se zase těší „na řadu zajímavých programů a největší koncentraci ježků na metr čtvereční“. Symbolem letošní cévévézetky (jakož i města Jihlavy) je totiž zmíněný bodlináč.Legendární hlavolam - Ježek v kleci - se dočkal mnoha rozličných provedení. A aby se to na podzim v Jihlavě ježky jen hemžilo, vyzývají organizátoři účastníky, aby si svého ježka vzali s sebou. Živého či umělého – dřevěného, plyšového, papírového, kovového…


  #cvvz

  Na akci CVVZ – Celostátní vzájemná výměna zkušeností se jednou ročně dobrovolně setkávají vedoucí působící v malých i velkých organizacích, spolcích a klubech. Posláním CVVZ je vytvářet prostor pro komunikaci názorových proudů v práci s dětmi a mládeží ve volném čase, vyhledávat závažná témata a společné problémy a nastiňovat jejich možná řešení, udávat směr v práci NNO, popularizovat problematiku na veřejnosti a v médiích. Více informací najdete v tématickém okruhu CVVZ na ADAM.cz – www.adam.cz/cvvz.html.

  Autor