pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

     QR kód této stránky ->

20 let ČRDM: neuvěřitelných 16 ministrů školství

Autor: Michala K. Rocmanová | zařazeno: 4. 5. 2018 | přečteno 1544

Je to téměř k neuvěření, ale za 20 let trvání České rady dětí a mládeže se vystřídalo na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy 16 ministrů a ministryň!

Zástupci České rady dětí a mládeže se 11. ledna 2018 setkali s novým ministrem školství Robertem Plagou

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Ať již ministři ve funkci byli na půl roku nebo na čtyři léta, zástupci ČRDM, obvykle členové pracovní skupiny Stát, nelenili, a požádali vždy u nového ministra o slyšení.
Obvykle projednali různé palčivé otázky a navázali vztah k další spolupráci.
I když o oblast dětí a mládeže se obvykle starají na MŠMT osoby pověřené, například náměstci nebo pracovníci odboru pro mládež, i ministři zanechali na fungování ČRDM svou stopu.

Trocha statistiky

Pokud bychom funkční období ministrů školství za 20 let čistě matematicky zprůměrovali, vycházelo by na každého jeden rok a 4 měsíce.
„To je právě 8 čísel Archy, která by si mohli přečíst,“ podotkl s úsměvem současný šéfredaktor tohoto tištěného zpravodaje ČRDM Jiří Majer.
Ve skutečnosti někteří ministři setrvali ve funkci déle, a většina naopak kratší dobu, podle momentální politické situace.

Nejdéle na MŠMT vydržela Petra Buzková 4 roky a 51 dní (2002 – 2006), Eduard Zeman, bez 10 dnů 4 roky (1998 – 2002), a Kateřina Valachová - přesně 2 roky a 4 dny (2015 - 2017).
Necelé dva roky ve funkci setrval Josef Dobeš a Ondřej Liška, a pak už to jde s délkou funkčního období ministrů s kopce.
Nejkratší mandát měla Michaela Marksová-Tominová v r. 2015, celých 12 dní, a Martin Bursík v r. 2007, pouhý jeden měsíc a dva dny.
A ještě jedna zajímavost - Miroslava Kopicová byla ministryní dokonce dvakrát, v letech 2006 – 2007 a 2009 – 2010.

Pro zajímavost se můžete podívat na seznam ministrů a ministryň školství z let 1998 – 2018 podrobněji:

• Robert Plaga (od 13. 12. 2017 do současnosti)
• Stanislav Štech (21. 6. 2017 - 13. 12. 2017)
• Kateřina Valachová (17. 6. 2015 - 21. 6. 2017)
• Michaela Marksová-Tominová (5. 6. 2015 - 17. 6. 2015)
• Marcel Chládek (29. 1. 2014 - 5. 6. 2015)
• Dalibor Štys (10. 7. 2013 – 29. 1. 2014)
• Petr Fiala (2. 5. 2012 – 10. 7. 2013)
• Josef Dobeš (13. 7. 2010 – 30. 3. 2012)
• Miroslava Kopicová (8. 5. 2009 – 13. 7. 2010)
• Ondřej Liška (4. 12. 2007 – 8. 5. 2009)
• Martin Bursík (2. 11. 2007 – 4. 12. 2007)
• Dana Kuchtová (9. 1. 2007 – 3. 10. 2007)
• Miroslava Kopicová (4. 9. 2006 – 8. 1. 2007)
• Petra Buzková (15. 7. 2002 – 4. 9. 2006)
• Eduard Zeman (22. 7. 1998 – 12. 7. 2002)
• Jan Sokol (3. 1. 1998 – 17. 7. 1998)

Zdroj seznamu ministrů: http://www.msmt.cz/ministerstvo/ministri-skolstvi-od-roku-1848

#20letcrdm

20 let České rady dětí a mládeže (2018)



vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #tábory · #hryahlavolamy



MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2018 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+