Vyrůst mezi stromy - akce Junáka - svazu skautů a skautek ČR na podporu sázení stromů Na Náměstí Míru opět vyroste les – 1.000 sazenic rozdají skauti v Praze.
  Dne 19. dubna v 15.00 hodin vyroste opět po roce na Náměstí Míru v Praze les. Skauti tak zahájí 2. ročník akce „Vyrůst mezi stromy“, v rámci které budou na několika místech v Praze rozdávat sazenice stromů. Skauti a skautky akcí chtějí podpořit životní prostředí a připomenout Den Země, 22. duben.

  Zahájení celé akce proběhne v 15.00 hodin na Náměstí Míru, které se díky asi 250 stromkům promění v obrovský les.

  Sazenici stromku, kterou si lidé odnesou, mohou následně podle přiloženého návodu zasadit na své zahradě, nebo se podívat, kde je doporučeno a povoleno v Praze stromy sázet. Navíc mohou strom vyfotografovat a jeho fotku nahrát na web projektu www.vyrustmezistromy.cz, kde se zobrazí v on-line mapě. Na webu se průběžně budou objevovat návody na to, jak o strom pečovat apod.

  „Do projektu Vyrůst mezi stromy se zapojujeme, protože nám přijde důležité, aby si lidé stále uvědomovali, že i ve městě je příroda důležitou hodnotou,“ popisuje smysl projektu David Yilma, vedoucí skautského oddílu z Vinohrad. „Některé skautské oddíly se zapojují právě tak, že v blízkosti své klubovny nějaký strom zasadí. Nejen že se tím zapojí do zlepšení svého okolí, ale také mohou sledovat, jak strom roste,“ dodává.

  Skauti a skautky budou letos stromky rozdávat přibližně mezi 15 a 17 hodinou u stanic metra Náměstí Míru, Skalka, Roztyly, Dejvická nebo Černý Most.

  Junák - svaz skautů a skautek ČR (logotyp) Skauti se v Praze každoročně mimo jiné podílejí na projektech jako jsou Postavme školu v Africe, Betlémské světlo, Prahou plnou strašidel, Napříč Prahou – přes 3 jezy a na dalších.

  Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.