Od lipových až po hrušňové, s bohatými korunami i prostovlasé, mladinké i prastaré pamětnice – 62 alejí ze všech krajů České republiky bojuje v anketě Alej roku o Váš hlas.

    Hlasovat může každý pro jednu alej do 4. prosince 2017 a nedlouho po Mikuláši a čertech budou vyhlášeny výsledky. Jaké jsou soutěžní kategorie? Tři celorepublikové vítězky, 14 krajských vítězek a počátkem ledna zvolí patroni ankety tři nejfotogeničtější aleje vítězkami fotosoutěže.

    Hlasujte a sledujte novinky na Fb Alej roku.

    Sledujte další dění na stránce Alej roku.

    K alejím se váže ještě jedna potěšitelná událost z poslední doby, která nám udělala radost – jeseničtí nadšenci vysadili s Arnikou novou alej. K této akci spojily své síly spolky Sudetikus, Ebersche, TJ Jiskra a místní lidé včetně dětí. V sobotu 11. listopadu vysadili padesátku starých odrůd třešní, které na louce nad Jeseníkem vytvářejí novou „promenádu“ k Editinu prameni nedaleko Priessnitzových lázní. Věříme, že alej bude vzkvétat a těšit nejen ty, kteří si vysadili svůj strom, ale všechny, kteří na výsadbu a oživení dalšího místa v naší krajině přispěli. Děkujeme.