V létě jsme se s dětmi z pěti dětských domovů vypravili prozkoumat Zakázanou horu. Během cesty zjišťovaly děti co je pro ně v životě důležité, co mají na sobě i druhých rády. Téma přátelství bylo obsahem i druhého pobytu Vzduchoplavci, kdy jsme se společně s dětmi vydaly na plavbu balonem, a hledali ztraceného kamaráda Kamila. Společně jsme se učili překonávat těžkosti, posouvat svoje fyzické limity (s dětmi jsme vyšplhali na Smrk v Jizerských horách). Uvařili si mnoho dobrých jídel a upekli různé dobroty, namalovali spoustu obrazů, vyrobili parfémy, domečky z balzy, šperky i magnetky na ledničku. Společně jsme zažívali hodně legrace a milých chvil.

  Letní dům má nového ředitele

  Po rezignaci Jana Bárty na pozici ředitele Letního domu, byl ve výběrovém řízení vybrán a správní radou Letního domu jmenován novým ředitelem organizace od 16. 8. 2021 Jiří Strejček.
  Jiří Strejček je manažerem s mnohaletými zkušenostmi s řízením obchodních jednotek a organizací. Rád by navázal na úspěšné působení svého předchůdce a přispěl k rozvoji Letního domu.

  Letní piknik NROS pro neziskové organizace

  Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) uspořádala neformální setkání se zástupci spolupracujících neziskových organizací, jehož se účastnil také nový ředitel Letního domu Jiří Strejček. Hlavním tématem setkání byly informace o vzdělávání v roce 2021 a představení plánu vzdělávaní pracovníků neziskového sektoru pro rok 2022.

  Setkání Letního domu a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

  Poslední srpnový den se uskutečnilo setkání zástupců Letního domu Jana Bárty a Jiřího Strejčka s Monikou Granja, ředitelkou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a s finanční manažerkou Hanou Laksarovou. Tématem setkání byl rozvoj další spolupráce mezi oběma organizacemi.

  Co se děje ve službě Doma v rodině

  Pracovnice programu Doma v rodině s pěti rodinami uskutečnily „rodinný výlet“. V rámci této akce měly rodiny možnost za podpory pracovnice Letního domu podniknout společně něco hezkého, někam dohromady vyrazit,  strávit  s ostatními členy rodiny volný čas zajímavým způsobem. Rodiny navštívily například ZOO, muzeum modelů vláčků “ Království železnic“, divadélko atd. Také příští léto bychom rádi poskytli dalším rodinám možnost se o prázdninách někam společně vydat a zažít spolu zábavné a hezké chvilky.

  www.letnidum.cz