Skončil sedmý ročník Týdnů mediálního vzdělávání. Do projektu, který pořádáme s cílem rozvíjet mediální gramotnost žáků a studentů na českých školách a zároveň šířit povědomí o možnostech mediálního vzdělávání v Česku, se v letošním ročníku zapojilo přes 150 českých škol v 85 městěch a skrze ně přes 4000 žáků a studentů. Proběhlo 68 debat na školách, 17 exkurzí v redakcích mediálních domů a také 17 ukázkových hodin a projektových dní na středních odborných školách a učilištích.   

  Vyučující jsme spolu s žáky a studenty během Týdnů mediálního vzdělávání seznámili s novinkami na našem portále a novými materiály do výuky. Konkrétně s novými výukovými plakáty 5 klíčových otázek a lekcí Co si myslíme, že si myslí odborníci (a jak se pleteme). Pro střední odborné školy a učiliště jsme připravili speciálním nabídku na uspořádání ukázkové hodiny nebo celého projektového dne s návštěvou novináře přímo na půdě školy.

  Debaty s novináři a exkurze

  Během Týdnů mediálního vzdělávání měli vyučující se svými třídami možnost zapojit se do uspořádání debat s novináři na půdě školy. O žurnalistické práci, co obnáší, jak vypadá novinářův den, co se stane, když někdo odřekne rozhovor, o meziredakční spolupráci, investigativně nebo třeba i o známých mediálních kauzách si s žáky a studenty napříč republikou povídalo přes 60 členů redakcí České televize, České tiskové kanceláře, Deníku, Deníku N, serveru Hlídací pes, magazínu Reportér, týdeníku Respekt, redakce Seznam Zprávy, a to včetně svých šéfredaktorů a jejich zkušených kolegů.

  Více o Týdnech mediálního vzdělávání najdete zde:

  https://www.jsns.cz/o-jsns/aktuality-a-media/aktuality/1486043-skoncily-tydny-medialniho-vzdelavani-zapojilo-se-150-skol-celkem-probehlo-pres-100-akci-na-skolach-a-v-redakcich

  Autoři