Prevence

Děti v bratislavské školce „Hvězdičky“ v Sadu Janka Kráľa si hravou formou vyzkoušely interaktivní workshop zaměřený na prevenci. Píše o tom server Dobrenoviny.sk s upřesněním, že „slovenské deti sa už v škôlke majú učiť o tom, aké nástrahy na nich číhajú na internete alebo pri používaní mobilov a tabletov“. Občanské sdružení eSlovensko ve spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrem (MPC) ministerstva školství v současnosti školí učitele mateřských škol, uvedl server.

Za nejlepší protidrogovou prevenci pokládá ředitel Národní protidrogové centrály (NPC) Jakub Frydrych to, když děti tráví svůj volný čas smysluplně. A sice s někým, kdo pro ně představuje autoritu a je schopen žádoucím způsobem modelovat jejich hodnotový žebříček. Ředitel NPC to řekl v závěru pořadu České televize Hyde park, odvysílaného 27. května 2014.

Spektrum – centrum, zřízené Kolpingovým dílem ČR – se již druhým rokem zapojilo do krajské akce Bezpečná Vysočina. Svoje místo tam měly jak instituce spíše represivní, tak i preventivní – a to druhé právě Spektrum jakožto centrum primární prevence a drogových služeb splňuje.
Více:
http://www.spektrum.kolping.cz/view_news.aspx?id=1096

Fotky z akce najdete na:
http://www.spektrum.kolping.cz/view_gallery.aspx?id=1097