Celostátní vzájemná výměna zkušeností – CVVZ 2021 Holešov je za námi. Díky a velký respekt pořadatelům v čele s Jarmilou Vaclachovou.
  Začínali jsme velkým testováním s Červeným křížem a hned v pátek v noci proběhl první program mého kolegy Ondřeje Šejtky o pojištění úrazu a odpovědnosti, které Česká rada dětí a mládeže sjednává. Druhý den pak Kulatý stůl, k našim výzkumům a šetřením a k současnému stavu a perspektivě využití Národní soustavy kvalifikací, který jsem moderoval.
  Díky Nele Andresové a Daniele Havlíčkové. V neděli měla svůj seminář o strategických dokumentech vůči mládeži Zuzana Wildová. Hned několik programů zajišťoval nebo přímo vedl Vlastimil Jura. Nechyběli ani Jakub Sotl a Jakub Fraj.
  Milé pro mě bylo i hudební pohlazení se Slávkem Janouškem. Jeho vinyl „Kdo to zavinil“ jsme točili v devadesátkách v naší klubovně dost často. Jeho poetika mě dostává i dnes a vidět k tomu ještě jak ty pecky hraje z blízka! Kolikrát jsem se to snažil na kytaru napodobit…
  Příjemné bylo i setkání s Bohumilem Kartousem. Knihu No Future, o které byla přednáška, jsem nečetl, ale spoustu jiných textů ano. Vlastně se dokáži hodně identifikovat s tím, co říkal. To, jak se snažím vychovávat ať již vlastní děťátko nebo ta svěřená, do toho rámce zapadá.
  Na závěr setkání s panem starostou města Holešov Rudolfem Seifertem. Museli jsme mu složit poklonu. Vybavenost, jakou jsme v Holešově viděli, i jeho plány a odpovědnost, s jakou k práci přistupuje, je příkladná.
  Kdybyste si chtěli udělat příjemný víkend v Holešově, což s rodinou určitě dáme, tak ubytování jedině v https://www.pivovarholesov.cz/
  Bylo toho více, co se sem nevejde. Příští zastávka CVVZ Skuteč. Za rok na viděnou. Pro ty, kdo se chtějí o akci dozvědět více: www.cvvz.cz
  Aleš Sedláček, předseda ČRDM

   

  CVVZ v Holešově proběhla ve dnech 12. – 21. listopadu 2021.

  Zdroj fotografií: FB Aleše Sedláčka a https://www.facebook.com/cvvz.cz/

  Video z akce najdete zde: https://www.adam.cz/cvvz-v-holesove-akce-ktera-nema-obdoby/