Armáda a mládež

Video v článkuPod názvem „Jsou obětaví a vždy ochotní pomáhat, chválí vojáky pořadatelé Bambiriády“ vyšel článek o bambiriádní spolupráci na armádním webu, který dokumentuje také bohatá fotogalerie pod textem.

Expozici, která dlouholeté partnerství AČR a ČRDM představuje na 22 tabulích před budovou Generálního štábu, zahájil ve čtvrtek 23. května náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Petr Pavel a předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.

Nejen o výstavě, ale i o konkrétní letošní účasti armády na Bambiriádě, si můžete přečíst v článku:
http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/jsou-obetavi-a-vzdy-ochotni-pomahat–chvali-vojaky-poradatele-bambiriady-84328/

Krteček počká na své plyšové kamarády v Afghánistánu se skupinou civilně vojenské spolupráce (CIMIC) českého Provinčního rekonstrukčního týmu, aby pak společně dělali radost afghánským dětemKrtečka – známou postavičku českého kresleného filmu od výtvarníka Zdeňka Milera – čeká po vesmírné misi raketoplánu Endeavour další, neméně těžký úkol. Jako velvyslanec plyšových hraček České rady dětí a mládeže (ČRDM) se vydal na dalekou cestu do Afghánistánu, aby spolu se svými dalšími plyšovými kamarády vrátil smích na tváře dětí, které se právě léčí ve zdejších nemocnicích. Aby se Krteček do Afghánistánu dostal, připojil se na své cestě k náčelníkovi Generálního štábu Armády České republiky, armádnímu generálu Vlastimilu Pickovi, který tam jel za českými vojáky.

Humanitární sbírka je připravena k daleké cestě. (Foto Jiří Majer)Plyšové hračky, které jsou součástí letošní humanitární sbírky, uspořádané v rámci Bambiriády Českou radou dětí a mládeže ve spolupráci s Armádou ČR, se vydaly na dalekou cestu. Na jejím konci spočinou v rukou dětí v Afghánistánu. Šest plastových pytlů plných plyšáků si 19. května 2011 vyzvedli na domovské adrese ČRDM vojáci: armáda hračky prostřednictvím svého Provinčního rekonstrukčního týmu rozdá dětem v nemocnicích v afghánské provincii Lógar.